loggg
دسته بندی ها
سبد خرید خالیست

10 نوع پسوند فایل تصویری و زمان استفاده از آنها

10 نوع پسوند فایل تصویری و زمان استفاده از آنها

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه زمانی باید به جای PNG از JPG استفاده کنید؟

ما یک طرح کلی مفید برای کمک به شما در درک تفاوت بین هر فرمت فایل و زمان مناسب استفاده از آنها گردآوری کرده ایم.

10 نوع پسوند فایل تصویری و زمان استفاده از آنها

اول از همه: تفاوت بین برداری و شطرنجی چیست؟

فایل های تصویر شطرنجی
تصاویر شطرنجی توسط مجموعه ای از پیکسل ها یا بلوک های منفرد ساخته می شوند تا یک تصویر را تشکیل دهند. JPEG، GIF و PNG همه پسوندهای تصویر شطرنجی هستند. هر عکسی که به صورت آنلاین یا چاپ شده پیدا می کنید یک تصویر شطرنجی است. پیکسل‌ها بر اساس وضوح (بالا یا کم) نسبت مشخصی دارند و وقتی پیکسل‌ها برای پر کردن فضایی که در ابتدا قرار نبوده‌اند، کشیده شوند، دچار اعوجاج می‌شوند و در نتیجه تصاویری تار یا نامشخص می‌شوند.

به منظور حفظ کیفیت پیکسل، نمی توانید اندازه تصاویر شطرنجی را بدون به خطر انداختن وضوح آنها تغییر دهید. در نتیجه، مهم است که به یاد داشته باشید که فایل های شطرنجی را در ابعاد دقیق مورد نیاز برای برنامه ذخیره کنید.

فایل های تصویر برداری

تصاویر برداری بسیار انعطاف پذیرتر هستند. آنها با استفاده از فرمول های متناسب به جای پیکسل ها ساخته می شوند. EPS، AI و PDF برای ایجاد گرافیک هایی که نیاز به تغییر اندازه مکرر دارند عالی هستند. لوگو و گرافیک برند شما باید به صورت وکتور ایجاد شده باشد و همیشه یک فایل اصلی در دست داشته باشید. زیبایی واقعی بردارها در توانایی آنهاست که به اندازه یک تمبر پستی یا به اندازه کافی بزرگ باشند

وضوح بالا در مقابل وضوح پایین

آیا شنیده اید که طراح خود در مورد DPI یا PPI صحبت کند؟ DPI مخفف «نقطه در اینچ» است و PPI به «پیکسل در اینچ» ترجمه می‌شود. این واحدهای اندازه گیری برای تعیین اینکه آیا چگالی پیکسل ها در یک تصویر برای برنامه مورد استفاده شما مناسب است یا خیر ضروری هستند.

بزرگترین چیزی که باید در هنگام تعیین DPI یا PPI مورد نیاز توجه داشته باشید این است که از یک تصویر برای چاپ یا وب استفاده می کنید. وب سایت ها تصاویر را با وضوح 72dpi نمایش می دهند که وضوح پایینی دارد. با این حال، تصاویر با این وضوح در وب واقعا واضح به نظر می رسند. این مورد برای چاپ نیست. بهترین روش برای چاپ یک تصویر مستلزم آن است که آن کمتر از 300dpi نباشد.

سعی نکنید سیستم را فریب دهید. جادوهای زیادی می تواند در فتوشاپ اتفاق بیفتد، اما ایجاد پیکسل از هوای رقیق یکی از آنها نیست. بیرون کشیدن یک تصویر از وب و تلاش برای متناسب کردن آن با ابعاد پروژه چاپی شما کارساز نخواهد بود. در نهایت با یک تصویر پیکسلی مواجه خواهید شد که کشیده و مخدوش به نظر می رسد.
JPEG (یا JPG) – گروه مشترک کارشناسان عکاسی
PNG – گرافیک شبکه قابل حمل
GIF – فرمت تبادل گرافیکی
TIFF – فایل تصویری با برچسب
PSD – سند فتوشاپ
PDF – فرمت سند قابل حمل
EPS – پست اسکریپت کپسوله شده
هوش مصنوعی – سند Adobe Illustrator
INDD – سند Adobe Indesign
RAW – فرمت های تصویر خام

1. JPEG (یا JPG) – گروه مشترک کارشناسان عکاسی

What Are Jpeg Photos? (And Are They Different From JPG)

JPEG ممکن است رایج‌ترین نوع فایلی باشد که در وب اجرا می‌کنید. JPEG ها به دلیل فشرده سازی “از دست دادن” خود شناخته می شوند، به این معنی که کیفیت تصویر با کاهش اندازه فایل کاهش می یابد.

 

می‌توانید از JPEG برای پروژه‌های روی وب، در اسناد Microsoft Office یا برای پروژه‌هایی که نیاز به چاپ با وضوح بالا دارند استفاده کنید. توجه به وضوح و اندازه فایل با JPEG برای تولید یک پروژه زیبا ضروری است.

هیچ تفاوتی بین پسوندهای نام فایل .jpg و .jpeg وجود ندارد. صرف نظر از اینکه فایل خود را چگونه نام گذاری می کنید، همچنان همان فرمت است و به همان شیوه عمل می کند.

تنها دلیل وجود این دو پسوند برای یک فرمت این است که jpeg. به .jpg کوتاه شده است تا محدودیت سه نویسه را در نسخه های اولیه ویندوز رعایت کند. در حالی که امروزه چنین نیازی وجود ندارد، jpg. به عنوان استاندارد و پیش فرض در بسیاری از برنامه های نرم افزار تصویر باقی مانده است.

2. PNG – گرافیک شبکه قابل حمل

Free PNG Maker: Convert a JPG to a Transparent PNG Online | Adobe Express

PNG ها برای اسناد تعاملی مانند صفحات وب شگفت انگیز هستند اما برای چاپ مناسب نیستند. در حالی که PNG ها “بدون ضرر” هستند، به این معنی که می توانید آنها را ویرایش کنید و کیفیت آنها را از دست ندهید، هنوز وضوح پایینی دارند.

دلیل استفاده از PNG در اکثر پروژه های وب این است که می توانید تصویر خود را با رنگ های بیشتری در پس زمینه شفاف ذخیره کنید. این باعث می شود تصویری بسیار واضح تر و با کیفیت وب ایجاد کنید.

3. GIF – فرمت تبادل گرافیکی

 

GIF ها در شکل متحرک خود رایج هستند، که در صفحات Tumblr و در تبلیغات بنری بسیار رایج است. به نظر می رسد هر روز شاهد ارجاعات GIF فرهنگ پاپ از Giphy در نظرات پست های رسانه های اجتماعی هستیم. در شکل ابتدایی‌ترشان، GIFها از حداکثر ۲۵۶ رنگ در فضای رنگی RGB تشکیل می‌شوند. با توجه به تعداد محدود رنگ، حجم فایل به شدت کاهش می یابد.
این یک نوع فایل رایج برای پروژه های وب است که در آن یک تصویر باید خیلی سریع بارگذاری شود، برخلاف فایلی که باید سطح کیفیت بالاتری را حفظ کند.

4. TIFF – فایل تصویری با برچسب

How to convert the TIFF to PNG – A guide | Canto

TIF یک فایل شطرنجی بزرگ است که کیفیت خود را از دست نمی دهد. این نوع فایل به دلیل استفاده از “فشرده سازی بدون تلفات” معروف است، به این معنی که داده های تصویر اصلی بدون توجه به اینکه چند بار ممکن است فایل اصلی را کپی، ذخیره مجدد یا فشرده سازی کنید، حفظ می شود.

 

با وجود توانایی تصاویر TIFF برای بازیابی کیفیت خود پس از دستکاری، باید از استفاده از این نوع فایل در وب خودداری کنید. از آنجایی که بارگیری آن ممکن است برای همیشه طول بکشد، به شدت بر عملکرد وب سایت تأثیر می گذارد. فایل‌های TIFF معمولاً هنگام ذخیره عکس‌ها برای چاپ نیز استفاده می‌شوند.

5. PSD – سند فتوشاپ

منظور از فایل لایه باز PSD چیست ؟ همه چیز درباره PSD - مای گرافیکس

PSD ها فایل هایی هستند که در ادوبی فتوشاپ، محبوب ترین نرم افزار ویرایش گرافیک تا کنون، ایجاد و ذخیره می شوند. این نوع فایل حاوی «لایه‌هایی» است که تغییر تصویر را بسیار آسان‌تر می‌کند. این نیز برنامه ای است که انواع فایل های شطرنجی ذکر شده در بالا را تولید می کند.

 

بزرگترین نقطه ضعف PSD ها این است که فتوشاپ با تصاویر شطرنجی برخلاف تصاویر برداری کار می کند.

6. PDF – فرمت سند قابل حمل

 

Adobe Acrobat Reader: Edit PDF on the App Store
فایل‌های پی‌دی‌اف توسط Adobe با هدف جمع‌آوری و بررسی اطلاعات غنی از هر برنامه‌ای، در هر رایانه، با هر کسی و در هر مکانی اختراع شدند. من می توانم بگویم که آنها تا کنون بسیار موفق بوده اند.

 

اگر طراح لوگوی وکتور شما را با فرمت PDF ذخیره کند، می توانید آن را بدون هیچ نرم افزار ویرایش طرح مشاهده کنید (به شرطی که نرم افزار رایگان Acrobat Reader را دانلود کرده باشید) و آنها می توانند از این فایل برای دستکاری های بیشتر استفاده کنند. این بهترین ابزار جهانی برای به اشتراک گذاری گرافیک است.

 

7. EPS – پست اسکریپت کپسوله شده

EPS company Pvt. Ltd. (Biratnagar, Nepal) - Contact Phone, Address

EPS یک فایل با فرمت برداری است که برای تولید گرافیک با وضوح بالا برای چاپ طراحی شده است. تقریباً هر نوع نرم افزار طراحی می تواند EPS ایجاد کند.

 

پسوند EPS بیشتر یک نوع فایل جهانی است (مثل PDF) که می تواند برای باز کردن آثار هنری مبتنی بر برداری در هر ویرایشگر طراحی، نه فقط محصولات رایج تر Adobe، استفاده شود. این از انتقال فایل به طراحانی محافظت می کند که هنوز از محصولات Adobe استفاده نمی کنند، اما ممکن است از Corel Draw یا Quark استفاده کنند.

 

8. AI – Adobe Illustrator Document

What kind of files can Adobe Illustrator open?

هوش مصنوعی، فرمت تصویری است که بیشتر مورد علاقه طراحان است و قابل اعتمادترین نوع فرمت فایل برای استفاده از تصاویر در انواع پروژه ها از وب تا چاپ و غیره است.

Adobe Illustrator استاندارد صنعتی برای ایجاد آثار هنری از ابتدا است و بنابراین احتمالاً برنامه ای است که در ابتدا لوگوی شما در آن ارائه شده است. ایلاستریتور آثار هنری برداری را تولید می کند که ساده ترین نوع فایل برای دستکاری است. همچنین می تواند تمام انواع فایل های ذکر شده را ایجاد کند. چیزهای خیلی باحالی! این بهترین ابزار در زرادخانه هر طراح است.

9. INDD – Adobe InDesign Document

File:Adobe InDesign CC icon.svg - Wikipedia
INDD ها (InDesign Document) فایل هایی هستند که در Adobe InDesign ایجاد و ذخیره می شوند. InDesign معمولا برای ایجاد نشریات بزرگتر مانند روزنامه ها، مجلات و کتاب های الکترونیکی استفاده می شود.

فایل‌های Adobe Photoshop و Illustrator را می‌توان در InDesign ترکیب کرد تا طرح‌های غنی از محتوا تولید کند که دارای تایپوگرافی پیشرفته، گرافیک جاسازی شده، محتوای صفحه، اطلاعات قالب‌بندی و سایر گزینه‌های پیچیده مرتبط با چیدمان است.

10. RAW – فرمت های تصویر خام

فرمت و اندازه فایل عکس در دوربین

یک تصویر RAW کم پردازش ترین نوع تصویر در این لیست است — اغلب اولین فرمتی است که یک تصویر هنگام ایجاد به ارث می برد. وقتی با دوربین خود عکسی می گیرید، بلافاصله در قالب فایل خام ذخیره می شود. تنها زمانی که رسانه خود را در دستگاه جدیدی آپلود می کنید و آن را با استفاده از نرم افزار تصویر ویرایش می کنید، با استفاده از یکی از پسوندهای تصویری که در بالا توضیح داده شد ذخیره می شود.

 

تصاویر RAW با ارزش هستند زیرا همه عناصر یک عکس را بدون پردازش و از دست دادن جزئیات بصری کوچک ثبت می کنند. با این حال، در نهایت، شما می خواهید آنها را در یک نوع فایل شطرنجی یا برداری بسته بندی کنید تا بتوان آنها را برای اهداف مختلف منتقل کرد و اندازه آنها را تغییر داد.

همانطور که از نمادهای بالا می بینید، چندین فایل تصویر خام وجود دارد که در آنها می توانید تصاویر ایجاد کنید — بسیاری از آنها بومی دوربین های خاص هستند (و هنوز ده ها فرمت دیگر وجود دارد که در بالا نشان داده نشده اند). در اینجا توضیح مختصری از آن چهار فایل خام در بالا آمده است:
CR2: این پسوند تصویر مخفف Canon RAW 2 است و توسط Canon برای عکس‌هایی که با دوربین‌های دیجیتال خودش گرفته شده است ایجاد شده است. آنها در واقع بر اساس نوع فایل TIFF هستند و کیفیت ذاتی آنها را بالا می برد.
CRW: این پسوند تصویر نیز قبل از وجود CR2 توسط Canon ایجاد شده است.
NEF: این پسوند تصویر مخفف Nikon Electric Format است و یک نوع فایل RAW است که توسط دوربین های نیکون (شما حدس زدید) ایجاد شده است. این فایل های تصویری در واقع امکان ویرایش گسترده بدون تغییر نوع فایل را فراهم می کنند، مشروط بر اینکه ویرایش با استفاده از دستگاه نیکون یا افزونه نیکون فوتوشاپ انجام شود.
PEF: این پسوند تصویر مخفف Pentax Electronic Format، یک نوع فایل تصویری RAW است که توسط دوربین های دیجیتال پنتاکس ایجاد شده است.
کار با تصاویر بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که در نگاه اول فکر می کنید. امیدواریم این راهنما درک بهتری از انواع فایل های استاندارد و مناسب ترین آنها برای پروژه شما ارائه کرده باشد.

 

سیستم مورد نیاز افتر افکت

 


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/fslaklbt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/fslaklbt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/fslaklbt/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/fslaklbt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php74) in Unknown on line 0