loggg
دسته بندی ها
سبد خرید خالیست

بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان

آیا در فکر تبدیل شدن به یک طراح گرافیک هستید؟ اینجا بهترین دانشگاه طراحی گرافیک  جهان پیدا میکنی!تا آخر مقاله همراه ما باش.

بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان

از دو میلیون مدرک لیسانس که در سال 2020 به دانشجویان اعطا شد، بیش از 92000 به دانشجویان هنرهای تجسمی و نمایشی تعلق گرفت. این امر باعث می شود هنرهای تجسمی و نمایشی، که موضوعاتی مانند طراحی گرافیک و هنرهای دیجیتال را در بر می گیرد، یکی از ده رشته محبوب کالج امروزی باشد.

با توجه به اینکه برندهای بیشتر و بیشتری به قدرت های جادویی طراحی روی می آورند تا در بازار اشباع شده برجسته شوند، طراحان گرافیک با استعداد بسیار مورد توجه قرار می گیرند. بنابراین، اگر مدرسه را ترک می‌کنید و امیدوار هستید که در این صنعت شغلی را دنبال کنید، می‌توانید با تحصیل در یکی از بهترین مدارس طراحی گرافیک جهان به آن مزیت رقابتی دست پیدا کنید. در متن زیر بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان  را بر اساس آخرین رتبه بندی QS فهرست کرده ایم.

 

1. کالج سلطنتی هنر
کالج سلطنتی هنر -بهترین دانشگاه طراحی گرافیک در جهان
بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان

مکان: لندن، انگلستان

نوع مدرک: MA

امتیاز QS: 99.6

در صدر فهرست امسال بهترین دانشگاه طراحی گرافیک در جهان، کالج سلطنتی هنر (RCA) قرار دارد. این مدرسه به کسانی که واقعاً می خواهند پیشرفت شغلی خود را به سطح بعدی برسانند، خدمات می دهد، زیرا به طور انحصاری برنامه های تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد. RCA به داشتن یک برنامه کارشناسی ارشد ارتباطات بصری قوی، که شامل طراحی گرافیک است  به عنوان تمرکز است، افتخار می کند.

در طول دوره دو ساله، دانش آموزان در کارگاه های عملی شرکت می کنند و با طراحان حرفه ای کار می کنند.

 

مدارس بسیاری در ایالات متحده وجود دارد که می توانید برای مدرک لیسانس خود در طراحی گرافیک در نظر بگیرید. برخی از مدارس عالی رتبه عبارتند از:

دانشکده طراحی ArtCenter در کالیفرنیا
دانشگاه کارنگی ملون در پنسیلوانیا
مدرسه هنرهای تجسمی در نیویورک
کالج هنر و طراحی ساوانا در گرجستان
و، اگر از قبل به آینده فکر می کنید و هدف بالایی دارید، دانشگاه ییل دارای مدرسه هنر است، که جای تعجب نیست که یکی از بهترین مدارس فارغ التحصیل برای طراحی گرافیک در سراسر کشور است. برای متقاضیان موفقی که معمولا دارای مدرک BFA در طراحی گرافیک هستند، مدرسه هنر ییل یک برنامه MFA طراحی گرافیک دو ساله ارائه می دهد که حداکثر ده دانشجو را انتخاب می کند.

 

2. دانشگاه هنر لندن

بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان
دانشگاه هنر لندن

مکان: آکسفورد، انگلستان

نوع مدرک: BA، MA

امتیاز QS: 94.0

محل اقامت 18000 دانشجو از بیش از 130 شهرستان، و با 6 کالج مختلف ، جای تعجب نیست که دانشگاه هنر لندن (UAL) یکی از محبوب ترین مدارس هنر در جهان است.

UAL به دلیل تمرکز بر جنبه های عملکردی هنر شناخته شده است، در حالی که مشارکت استراتژیک آنها به اطمینان از اشتغال پذیری فارغ التحصیلان آنها کمک می کند. با این حال، علی‌رغم تأکید آنها بر کاربردهای عملی هنر، بسیاری از فارغ‌التحصیلان آن نامزد شده‌اند – و حتی برنده‌شان – جایزه معتبر ترنر شده‌اند، جایی که تنها بهترین و باهوش‌ترین هنرمندان بریتانیایی شناخته می‌شوند.

 

3. مدرسه جدید

بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان
مدرسه جدید – یکی از بهترین دانشگاه طراحی گرافیک در جهان
MusikAnimal، CC BY-SA 4.0 از طریق Wikimedia Commons

مکان: شهر نیویورک، نیویورک، ایالات متحده

نوع مدرک: BFA، MFA

امتیاز QS: 92.8

مدرسه جدید یک دانشگاه جامع است که شامل دانشکده طراحی پارسونز، کالج هنرهای لیبرال یوجین لانگ، مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی، کالج هنرهای نمایشی و مدارس مشارکت عمومی است.

طراحی ارتباطات BFA که در مدرسه طراحی مشهور جهانی پارسونز تدریس می شود، یکی از 126 برنامه کارشناسی و دیپلم است. برنامه BFA شامل زمینه های مطالعاتی مانند طراحی اطلاعات، نام تجاری، گرافیک حرکتی، طراحی تایپ و طراحی وب می شود.

فارغ التحصیلان برجسته شامل طراح مد الکساندر وانگ، عکاس مد استیون مایزل و طراح مد و فیلمساز توماس فورد هستند.

 

4. مدرسه طراحی رود آیلند

بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان
مدرسه طراحی رود آیلند

مکان: پراویدنس، RI، ایالات متحده

نوع مدرک: BFA، MFA

امتیاز QS: 89.0

مدرسه طراحی رود آیلند (RISD) که در سال 1877 تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشکده‌های طراحی در ایالات متحده است که تاریخچه طولانی و افتخارآمیزی دارد که ریشه در هنر دارد.

جدا از فارغ التحصیلان برجسته خود، از جمله بازیگران جیمز فرانکو و ست مک فارلین، RISD به خاطر برنامه هنرهای زیبای خود مشهور است. با حدود 165 دانشجوی ثبت نام شده در این دوره، برنامه طراحی گرافیک RISD نیز یکی از محبوب ترین و بزرگترین بخش های کارشناسی آن ها است. دانش آموزانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند که در این مدرسه پذیرفته شوند، می توانند از سفرهای نامحدود به موزه هنر خود و نمایشگاه های چرخشی یک ساله لذت ببرند.

با نرخ پذیرش تنها 19٪، باید آماده باشید تا بازی A خود را بیاورید، زیرا رقابت شدید است.

 

 

5. Politecnico di Milano

بهترین دانشگاه طراحی گرافیک جهان

پلی تکنیک د میلانو

مکان: میلان، ایتالیا

نوع مدرک: کارشناسی، کارشناسی ارشد

امتیاز QS: 84.0

Politecnico di Milano با هفت پردیس واقع در مرکز شهر و اطراف آن، بدون شک یکی از مشهورترین کالج های ایتالیا است.

برنامه طراحی ارتباطی آنها شبیه به بسیاری از برنامه های طراحی گرافیک در ایالات متحده است، زیرا در آن به چندین رشته مانند طراحی وب و تایپوگرافی اشاره می شود. با این حال، دوره های در Politecnico di Milano به جای چهار سال، سه سال طول می کشد. همچنین، از آنجایی که این یک دانشکده فنی است، به فارغ التحصیلان مدرک Laurea اعطا می شود که معادل ایتالیایی مدرک لیسانس در علوم است.

6. دانشگاه آلتو

Aalto University
دانشگاه آلتو
تصویر توسط Ninara از طریق Flickr, CC BY-SA 2.0

مکان: اسپو، فنلاند

نوع مدرک: BA، MA

امتیاز QS: 83.9

دانشگاه آلتو از زمان تأسیس خود در سال 2010 به دلیل روش های غیرمعمول اما مؤثر تدریس توانست از رتبه های بالاتری برخوردار شود. آنها به ویژه برای برنامه طراحی خود که عناصری از فلسفه، هنر و نوآوری را ترکیب می کند، شناخته شده اند. اساتید نه تنها در مورد جنبه های بصری طراحی بحث می کنند، بلکه در مورد زمینه فرهنگی و سیاسی که طرح ها در آن شکل می گیرند نیز صحبت می کنند.

این دانشگاه تحقیقاتی دولتی به ویژه برای شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که به صورت رایگان در آنجا تحصیل می کنند جذاب است. خبر خوب این است که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA می توانند برای یکی از برنامه های بورسیه تحصیلی سخاوتمندانه و مبتنی بر شایستگی که دانشگاه 50٪ یا 100٪ هزینه های تحصیل را پوشش می دهد، درخواست دهند.

7. موسسه پرت

Pratt Institute
موسسه پرات

مکان: شهر نیویورک، نیویورک، ایالات متحده

نوع مدرک: BFA، MFA

امتیاز QS: 83.4

اعتقاد موسسه پرات به «پراگماتیسم شاعرانه» یا این ایده است که هنر و عملی بودن را می توان و باید با هم ترکیب کرد. آنها نه تنها از اهمیت خلاقیت دفاع می کنند، بلکه معتقدند که این یک جنبه ضروری از چشم انداز حرفه ای مدرن امروزی برای هنرمندان است.

به همین دلیل، اکثر برنامه های کارشناسی پرات به صورت میان رشته ای طراحی شده اند. به عنوان مثال، هنگام تحصیل در رشته طراحی ارتباطات، دانشجویان می توانند از بین سه حوزه خاص برای تمرکز بر روی تبلیغات، تصویرسازی و طراحی گرافیک انتخاب کنند

8. موسسه فناوری ماساچوست

MIT university
دانشگاه MIT

مکان: بوستون، MA، ایالات متحده

نوع مدرک: لیسانس

امتیاز QS: 83.3

در حالی که موسسه فناوری ماساچوست (MIT) به تولید درخشان ترین ذهن های مهندسی شهرت دارد، اما یکی از بهترین برنامه های هنری را نیز نه تنها در ایالات متحده، بلکه در کل جهان دارد. آنها با ترکیب برتری فنی خود با هنر، یک برنامه طراحی ایجاد کرده اند که برای کسانی که از نظر علمی و هنری استعداد دارند عالی است.

به عنوان یکی از مدارس فناوری برتر در ایالات متحده، نرخ پذیرش در MIT به طور باورنکردنی پایین است و 3.96٪ (برای دانش آموزان کلاس 2026) و هزینه های تحصیل بالا است. خبر خوب این است که اگر ذاتاً با استعداد هستید، همیشه می‌توانید از بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی آن‌ها استفاده کنید، که کاملاً نابینا هستند.

9. آکادمی طراحی آیندهوون

Design academy Eindhoven
آکادمی طراحی آیندهوون
سفر جهانی IK، CC BY 2.0، از طریق Wikimedia Commons

مکان: آیندهوون، هلند

نوع مدرک: BA، MA

امتیاز QS: 81.6

آکادمی طراحی آیندهوون (DAE) که به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین دانشگاه طراحی گرافیک در جهان شناخته می شود، یک مدرسه چند رشته ای برای هنر، طراحی و معماری است. DAE هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می کند، و در حالی که برنامه های کارشناسی ارشد متمایز است، دانشجویان کارشناسی می توانند آزادانه بین گروه ها حرکت کنند.

این مدرسه با ایجاد جامعه ای که به عنوان جامعه DAE نامیده می شود، متشکل از معلمان، فارغ التحصیلان، مشاوران و کارشناسان صنعت است، به دانش آموزان کمک می کند تا دوره های کارآموزی و موقعیت های کاری هیجان انگیز را پیدا کنند. از طریق این مشارکت عملی در پروژه‌های دنیای واقعی، افرادی که DAE را ترک می‌کنند، تجربه گرانبهایی را به دست می‌آورند و ارتباطات مهمی را ایجاد می‌کنند و پایه‌های یک حرفه کامل را می‌سازند.

10. مدرسه موسسه هنر شیکاگو

School of Art in Chicago - one of the best graphic design schools you can attend
مدرسه هنر در شیکاگو – یکی از بهترین مدارس طراحی گرافیک که می توانید در آن شرکت کنید

مکان: شیکاگو، IL، ایالات متحده

نوع مدرک: BFA، MFA

امتیاز QS: 81.6

 

برنامه طراحی SAIC به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین ها در ایالات متحده رتبه بندی می شود. با تأکید ویژه بر توسعه مهارت‌های انتقادی و تحلیلی دانش‌آموزان، این مدرسه دارای یکی از مؤثرترین برنامه‌های درسی در تولید فارغ‌التحصیلان قابل اشتغال تلقی می‌شود.

منبع:www.careeraddict.com

محبوب ترین برنامه های تبدیل عکس به نقاشی